Post by siinau on Aug 31, 2020 16:18:18 GMT
vFinlandia-ajo Karsinta 1. & VRKK-alaiset ravit !
Kilpailupäivä 07.09.2020
VIP 06.09.2020 klo 23:00 asti
Vastuuhenkilö siinau, virtsiinau@outlook.com
VRKK-ravit järjestää Ravitalli Rusko.
Osallistuminen / Rajoitukset
>> Yksi hevonen voi kilpailla vain yhdessä lähdössä.
>> Keksityt kuskit ovat sallittuja, ohjastajaa ei ole myöskään pakko merkitä !
>> Peruslähtöihin max 5 hevosta / omistaja / talli.
>> vFinlandia-ajon karsintoihin, lähdöt 6 & 12 = 1 hevonen + 1 varahevonen / omistaja / karsinta.
>> Tulokset arvotaan raviarvontakoneella
vFinlandia-ajo Info !
Info lainattu VRKK:n sivuilta !
"Virtuaalinen Finlandia-ajo on kerran vuodessa VRKK:n järjestämä suurkilpailuajo, joka järjestettiin ensimmäisen kerran heinäkuussa 2015. Finlandia-ajot on avoinna nopeille lämmin- ja kylmäverisille ravihevosille, jotka tavoittelevat finaalissa 50 VRKK pisteen lisäksi huimaa 100 000ve pääpalkintoa! Finaali-lähtöä edeltävät kolme karsinta-ajoa juostaan 1609m tasoitusajoina (16 os.) ja finaali juostaan 1609m ryhmäajona (12 os.). Vuodesta 2017 alkaen karsinta-ajoista pääsee finaaliin uudella tavalla. Aikaisemmin finaaliin oikeutti mahdollisimman suuri pistemäärä Kesäkuninkaallisten tapaan, mutta sittemmin karsintasääntöjä muutettiin.
Finaalilähtöön pääsee mukaan sijoittumalla esikarsinnoissa. karsintasäännöt muutettu 6.6.2017:
- 1. Karsinta: finaaliin 6 hevosta
- 2. Karsinta: finaaliin 3 hevosta
- 3. Karsinta: finaaliin 3 hevosta - yhteensä 12 hevosta finaaliin.
- Mikäli hevonen pääsee karsinnasta finaaliin, ei sillä ole osallistumisoikeutta muihin karsinta-ajoihin.
- Virtuaalisessa Finlandia-ajossa jaetaan tuttuun tapaan suurkilpailuiden pistemäärät, mutta finaalissa pisteet ovat muita suurkilpailuja suuremmat.
Tutustu vFinlandia-ajoon & infoon VRKK:n omilla sivuilla !
Osallistuminen:
>> Väärässä muodossa olevat tai väärin ilmoitetut osallistumiset hylätään ilman erillistä ilmoitusta !
Osallistuminen sähköpostitse, virtsiinau@outlook.com otsikolla: vFin-karsinta1. Osallistuminen päättyy 06.09.2020, klo. 23.00 jonka jälkeen tulleet osallistumiset hylätään.
Lähtö x (rivinvaihto) ikä sukupuoli Hevonen / ohjastaja (SEURA) ennätys --
( 6v o Nahkasalkku / siinau (RuKo) 00,0ly -- )
vFinlandia-ajot pähkinänkuoressa:
- 3 karsinta-ajoa sekä finaali
- karsinnat 1609m tasoitusajona (16 osallistujaa)
- finaali 1609m ryhmäajona (12 osallistujaa)
- pisteytys karsinnoissa 20-1p
- pisteytys finaalissa 50-2p
- voittajan palkinto 100 000v€
Lähdöt:
Kylmäveriset:
Peruslähtöjen pisteiden jako: 10p - 8p - 6p - 4p - 3p - 2p - loput 1p
Lähtö 1. - Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat P: 1,500v€ - 900v€ - 600v€ - 300v€ - 150v€
Lähtö 2. - Ryhmäajo 2100m, 30,0 aikaiset ja hitaammat P: 2,500v€ - 1,500v€ - 1,000v€ - 500v€ - 250v€
Lähtö 3. - Ryhmäajo 2100m, 27,0-29,9 aikaiset P: 3,500v€ - 2,100v€ - 1,400v€ - 700v€ - 350v€
Lähtö 4. - Ryhmäajo 2100m, 24,0-26,9 aikaiset P: 4,500v€ - 2,700v€ - 1,800v€ - 900v€ - 450v€
Lähtö 5. - Ryhmäajo 2100m, 23,9 aikaiset ja nopeammat P: 5,500v€ - 3,300v€ - 2,200v€ - 1,100v€ - 550v€
Lähtö 6. Tasoitusajo 1609m, 23,9 ja nopeammat kylmäveriset, vFinlandia-ajo 2029 - 1. karsinta. p. 6500v€ - 3900v€ - 2600v€ - 1300v€ - 500v€.
Lämminveriset:
Peruslähtöjen pisteiden jako: 10p - 8p - 6p - 4p - 3p - 2p - loput 1p
Lähtö 7. - Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaat P: 1,500v€ - 900v€ - 600v€ - 300v€ - 150v€
Lähtö 8. - Ryhmäajo 2100m, 19,0 aikaiset ja hitaammat P: 2,500v€ - 1,500v€ - 1,000v€ - 500v€ - 250v€
Lähtö 9. - Ryhmäajo 2100m, 16,0-18,9 aikaiset P: 3,500v€ - 2,100v€ - 1,400v€ - 700v€ - 350v€
Lähtö 10. - Ryhmäajo 2100m, 13,0-15,9 aikaiset P: 4,500v€ - 2,700v€ - 1,800v€ - 900v€ - 450v€
Lähtö 11. - Ryhmäajo 2100m, 12,9 aikaiset ja nopeammat P: 5,500v€ - 3,300v€ - 2,200v€ - 1,100v€ - 550v€
Lähtö 12. Tasoitusajo 1609m, 13,9 ja nopeammat lämminveriset, vFinlandia-ajo 2020 - 1. karsinta. p. 6500v€ - 3900v€ - 2600v€ - 1300v€ - 500v€.
Osallistujat:
Kylmäveriset:
Peruslähtöjen pisteiden jako: 10p - 8p - 6p - 4p - 3p - 2p - loput 1p
Lähtö 1. - Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat P: 1,500v€ - 900v€ - 600v€ - 300v€ - 150v€
Ryhmä 1.
1. 3v o Ruskon Hokkuspokkus / (RuKo) 36,2ake -- 1.37,0ake
2. 3v t Ruskon Tuuletar / (RuKo) 37,1ake -- 1.37,1ake x
3. 3v t Palma Snilli / (SnRa) 37,5a -- 1.38,5ake
4. 3v o N.I.N. Vainoharha / (RuKo) 37,4ake -- 1.38,7ake
5. 3v t Kuolemanilo KAS / Olli (KADO) 1.35,4ake -- 1.38,8ake x
6. 3v o Snillin Epeli / (SnRa) 42,9a -- 1.39,4ake
7. 3v o Purnin Algot / Isak (Team Ninitra) 34,9a -- 1.39,9ake x
3v t AH Kuurikki / (ARO) 41,6a -- hva
3v t Kototallin K5 / Kimi (KADO) 1.35,3ake -- hrp
Ryhmä 2.
1. 3v o Ruskon Wikkelä / Vilho (KADO) 1.40,1ake -- 1.37,2ake
2. 3v t Ruskon Harhatar / (RuKo) 38,6ake -- 1.37,6ake
3. 3v t AH Hulituli / (ARO) 41,5a -- 1.37,7ake xx
4. 3v o Fossegrim / (ARO) ei enn -- 1.38,1ake
5. 3v t Suru-Siru / Niklas (Team Ninitra) 40,6a -- 1.39,0ake
6. 3v t Kototallin Lakka / Lauri (KADO) 1.35,7ake -- 1.39,1ake
7. 3v o Snillin Hermanni / (SnRa) 35,8 -- 1.39,4ake
8. 3v t Snillin Hortenssa / (SnRa) 37,9a -- 1.39,6ake
9. 3v t Rustning R. / (RENI) 34,5 -- 1.39,7ake
10. 3v o AH Meteli / (ARO) 44,4a -- 1.39,8ake
Lähtö 2. - Ryhmäajo 2100m, 30,0 aikaiset ja hitaammat P: 2,500v€ - 1,500v€ - 1,000v€ - 500v€ - 250v€
Ryhmä 1.
1. 5v t AH Satakieli / (ARO) 31,4a -- 1.28,8ake
2. 7v t O.R. Piruetti / (RuKo) 33,2aly -- 1.29,2ake x
3. 4v t Tessan S / (ARO) 35,7a -- 1.29,3ake
4. 4v o Radikaali Neliveto / (SnRa) 30,9a -- 1.29,6ake xx
5. 5v t Kuningatarsmaragdi KAS / Jere (KADO) 1.30,5ake -- 1.29,6ake
6. 4v o Unian Tulentekijä / (TeamUnia) 31,9a -- 1.30,2ake
7. 4v o Snillin Aaretti / (SnRa) 33,1a -- 1.30,6ake
8. 5v o EP Mutteri / (ARO) 31,0a -- 1.30,9ake
9. 6v t Vienovalo Rc / (RuKo) 31,0ake -- 1.31,0ake x
Ryhmä 2.
1. 5v t AH Hallatähti / (RuKo) 31,8ake -- 1.28,5ake
2. 4v t Ruskon Huu / (ARO) 33,3a -- 1.28,5ake
3. 5v t Hovinarri KAS / Harri (KADO) 1.32,9ake -- 1.28,8ake
4. 5v o Mini-Matias / (RuKo) 30,4ake -- 1.29,1ake
5. 4v r Iskus KAS / Jimi (KADO) 1.34,2aly -- 1.29,1ake x
6. 8v t Ruskon Fanni / (RuKo) 30,8aly -- 1.29,6ake
7. 5v t Unian Valonhaiku / (TeamUnia) 32,0a -- 1.29,8ake
8. 4v t Snillin Bambiina / (SnRa) 31,1a -- 1.30,6ake
5v o Velmu Viikinki / (ARO) 34,6a -- hyl
Lähtö 3. - Ryhmäajo 2100m, 27,0-29,9 aikaiset P: 3,500v€ - 2,100v€ - 1,400v€ - 700v€ - 350v€
Ryhmä 1.
1. 6v o Maximus / (SnRa) 28,1a -- 1.27,3ake x
2. 6v t Ruskon Unikeko / (ARO) 29,2a -- 1.27,7ake
3. 7v o AH Paroni / (ARO) 28,0a -- 1.28,0ake
4. 5v o Snillin Uolevi / (SnRa) 27,2a -- 1.28,0ake
5. 5v t Kas Vain KAS / Karri (KADO) 1.28,1ake -- 1.29,4ake x
6. 6v t Pompeji Veriapila / (RENI) 27,7a -- 1.29,7ake x
7. 10v o AH Cerberus / (ARO) 28,2a -- 1.29,7ake
8. 6v o Ruskon Villitys / (RENI) 28,0a -- 1.29,9ake x
5v t Lykkäys KAS / Jake (KADO) 1.29,1ake -- hva
Ryhmä 2.
1. 6v o Kammotus KAS / Touko (KADO) 1.26,0ke -- 1.27,1ake
2. 6v t Sirulento / Helga (Team Ninitra) 28,0 -- 1.27,3ake
3. 7v t Duanin Rönsylilja / (RENI) 28,0a -- 1.27,4ake
4. 5v t Kajsalotta Snilli / (SnRa) 29,6a -- 1.27,9ake
5. 5v r Ontuu KAS / Janne (KADO) 1.28,1ake -- 1.28,1ake
6. 6v o Aitos KAS / Aatu (KADO) 1.27,5ake -- 1.28,2ake
7. 6v o Tanhun Tuhka / (ARO) 28,4a -- 1.28,6ake x
8. 5v t Snillin Akvarelli / (KiViRa) 27,0ake -- 1.29,5ake
9. 7v t Pompeji Aliina / (ARO) 28,8a -- 1.29,7ake x
Lähtö 4. - Ryhmäajo 2100m, 24,0-26,9 aikaiset P: 4,500v€ - 2,700v€ - 1,800v€ - 900v€ - 450v€
Ryhmä 1.
1. 7v o Tulitikku KAS / Tara (KADO) 1.25,2aly -- 1.26,5ake
2. 5v o Myrkkykeiso / (KiViRa) 26,3ake -- 1.26,6ake x
3. 7v o Valfrid Rávgar / (RENI) 24,6a -- 1.26,7ake
4. 8v o Snillin Otello / (RENI) 24,7a -- 1.26,8ake
5. 5v o Unian Liekitetty / (TeamUnia) 26,0a -- 1.27,6ake
6. 8v o Pompeji Kaasupoljin / (RENI) 25,7a -- 1.27,7ake
7. 5v o Unian Vippaskonsti / (TeamUnia) 25,7a -- 1.27,8ake x
8. 6v o Rojaltti KAS / Oona (KADO) 1.25,3ake -- 1.28,0ake x
9. 10v t Rohdon Vilma / (ARO) 25,8a -- 1.28,9ake
Ryhmä 2.
1. 5v t Unian Loruloimu / (TeamUnia) 25,6a -- 1.26,0ake
2. 6v o Pompeji Salarakas / Stig (Team Ninitra) 25,1a -- 1.26,1ake x
3. 7v o Pompeji Sirottava / (RENI) 25,3a -- 1.26,5ake x
4. 8v o Duanin Cebuano / (RENI) 25,5a -- 1.27,0ake
5. 10v t Mini-Marenki / Jasper (KADO) 1.24,3ake -- 1.27,8ake
6. 6v t Radikaali Viipotin / (ARO) 25,2a -- 1.27,9ake
7. 7v t Purnin Strösseli / Anne (Team Ninitra) 25,2a -- 1.28,0ake
8. 7v o Arkajalka KAS / Niko (KADO) 1.24,2aly -- 1.28,3ake
9. 8v t Pompeji Villisti / (ARO) 26,2a -- 1.28,5ake
Ryhmä 3.
1. 5v o Snillin Laivuri / (SnRa) 26,2a -- 1.26,5ake
2. 5v t Unian Jekkustiina / (TeamUnia) 25,8a -- 1.26,6ake
3. 8v t Purnin Hehku / Viola (Team Ninitra) 25,1a -- 1.26,7ake
4. 6v o Unian Josmies / Gustav (Team Ninitra) 26,9a -- 1.26,8ake x
5. 10v t Suukon Novelle / Milton (Team Ninitra) 25,4a -- 1.26,9ake
6. 8v t Snillin Yöhelmi / (ARO) 25,5a -- 1.27,7ake
7. 7v o Kontrakka KAS / Julius (KADO) 1.24,2aly -- 1.28,3ake
8. 5v o Unian Vilunkipeli / (TeamUnia) 25,3a -- 1.28,3ake
9. 6v t Makiannäläkä / (SnRa) 26,7a -- 1.28,6ake
9v t Pompeji Ilikee / (ARO) 25,4a -- hva
Lähtö 5. - Ryhmäajo 2100m, 23,9 aikaiset ja nopeammat P: 5,500v€ - 3,300v€ - 2,200v€ - 1,100v€ - 550v€
Ryhmä 1.
1. 9v t Luotto-Osuma KAS / Jeri (KADO) 1.21,6aly -- 1.23,1ake
2. 10v o Skjöldur / (RuKo) 20,1aly -- 1.23,1ake
3. 9v o Hiisin Hiski / (RuKo) 19,5aly -- 1.23,1ake
4. 11v o Ruskon Hopearisti / (SnRa) 21,5a -- 1.23,2ake x
5. 11v o Valtarian Pikkujuttu / (RENI) 20,2a -- 1.24,5ake
6. 8v o Radikaali Legenda (SnRa) 21,5a -- 1.24,5ake
7. 14v o AH Varjokuva / (TeamUnia) 20,1a -- 1.24,8ake
8. 12v t AH Kiriviima / (ARO) 22,4a -- 1.24,9ake
9. 9v o O.R. Varjoruhtinas / (RuKo) 19,3aly -- 1.26,0ake
8v t Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.22,1aly -- hrp
Ryhmä 2.
1. 7v t AH Utuisa / (ARO) 23,1a -- 1.23,0ake
2. 10v o Unian Ralliraita / (TeamUnia) 20,0a -- 1.23,1ake
3. 12v o Ruskon Kurko / (RuKo) 20,0aly -- 1.23,3ake x
4. 12v o Saltan Tömähdys / (ARO) 23,0a -- 1.23,5ake
5. 7v t Karelia KAS / Janne (KADO) 1.23,2ke -- 1.23,5ake
6. 10v o Duanin Nokappas / (ARO) 23,9a -- 1.23,7ake
7. 7v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.20,5kp -- 1.24,0ake x
8. 12v t Snillin Kaarina / (SnRa) 21,3a -- 1.24,0ake
9. 11v t Snillin Valpuriina / (SnRa) 21,0a -- 1.24,6ake
10. 11v t AH Fiinimimmi / (ARO) 22,4a -- 1.25,3ake
Ryhmä 3.
1. 9v o Ruskon Riiviö / (RENI) 20,5a -- 1.23,1ake x
2. 11v t Kelmeriina / (RENI) 20,6a -- 1.23,2ake
3. 11v o Unian Lorulurjus / (TeamUnia) 20,0a -- 1.23,7ake x
4. 14v o Helios / (TeamUnia) 20,1a -- 1.24,0ake
5. 8v t Kuis Vain Kiipelissä / Jake (KADO) 1.22,2ly -- 1.24,7ake
6. 9v o Duanin Johtotähti / (RENI) 21,8a -- 1.25,3ake
7. 9v t Repolan Pikku-Tähti / (RENI) 21,1a -- 1.25,4ake
8. 15v o Ruskon Hallasurma / (RuKo) 20,0a -- 1.25,7ake x
9. 15v t Loruleina / (TeamUnia) 20,1a -- 1.25,8ake
11v t LH Kersantti Karoliina / (SnRa) 21,0a -- hva
Lähtö 6. Tasoitusajo 1609m, 23,9 ja nopeammat kylmäveriset, vFinlandia-ajo 2020 - 1. karsinta. p. 6500v€ - 3900v€ - 2600v€ - 1300v€ - 500v€.
1. 12v o Repertuaari / Stig (Team Ninitra) 20,6a -- 1.22,1ly - finaaliin
2. 9v t Pikkutervakko / (KiViRa) 21,4kp -- 1.22,3ly - finaaliin
3. 13v t Unian Tulikipuna / (TeamUnia) 20,0a -- 1.22,9ly - finaaliin
4. 11v t Níðhöggr Snilli / (ARO) 21,2a -- 1.22,9ly - finaaliin
5. 10v t O.R. Seireeni / (RENI) 19,7a -- 1.23,3ly - finaaliin
6. 8v t Purnin Enna / Rosa (Team Ninitra) 21,5a -- 1.23,3ly - finaaliin
7. 7v t Annapurna KAS / Janne (KADO) 1.23,0ke -- 1.23,5ly x
8. 8v o. Salmiakki-Kuningas / J. Vuorenmaa (KiRi) 21,2 -- 1.23,5ly
9. 10v o Pompeji Lieturo / (RENI) 19,8a -- 1.23,6ly
10. 9v o O.R. Varjoruhtinas / (RuKo) 19,3aly -- 1.23,9ly
11. 14v o Unian Korona / (TeamUnia) 20,1aly -- 1.23,9ly
12. 8v t Ruskon Liekitär / (RuKo) 22,0aly -- 1.24,2ly
13. 13v o Nattåska / (ARO) 20,3a -- 1.24,6ly
14. 8v o Liian Hopeinen KAS / Henna (KADO) 1.21,1ake -- 1.24,6ly
15. 6v o. K.Wigu / K. Ahomaa (KiRi) 24,2 -- 1.24,7ly
16. 9v t Snillin Aallotar / (SnRa) 22,4a -- 1.24,9ly
Lämminveriset:
Peruslähtöjen pisteiden jako: 10p - 8p - 6p - 4p - 3p - 2p - loput 1p
Lähtö 7. - Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaat P: 1,500v€ - 900v€ - 600v€ - 300v€ - 150v€
Ryhmä 1.
1. 2v t Classical Artist / Livia (Team Ninitra) 18,4a -- 1.22,2ake x
2. 2v o Radical Confiance / (RENI) 17,4a -- 1.23,3ake x
3. 2v t So Lovely MacLily / (RuKo) 19,9aly -- 1.23,4ake xx
4. 2v o Rjazàn Beat It / (RuKo) 20,1ke -- 1.23,5ake
5. 2v t Yokai Ach / (ARO) 23,7a -- 1.23,5ake
6. 2v o Radical Chocopress / (RENI) 21,4a -- 1.24,4ake
2v o Radical Speeding / (RENI) 20,8a -- k
Ryhmä 2.
1. 2v o Fantasy Fighter MacLily / (SnRa) 18,0 -- 1.22,3ake
2. 2v o Radical Royal Vodou / (RENI) 21,3a -- 1.22,5ake
3. 2v o Phantom Fox / (ARO) 20,3a -- 1.22,9ake
4. 2v o Aston Martin MacLily / (RENI) 21,8 -- 1.23,1ake
5. 2v o Armaldo Snilli / (SnRa) 18,0 -- 1.23,4ake
6. 2v o Bugatti MacLily / Helga (Team Ninitra) 17,4a -- 1.24,0ake
7. 2v t Ghost Snilli / (ARO) 20,9a -- 1.24,2ake xx
8. 2v t Goldie Snilli / (SnRa) 18,6 -- 1.24,4ake x
Lähtö 8. - Ryhmäajo 2100m, 19,0 aikaiset ja hitaammat P: 2,500v€ - 1,500v€ - 1,000v€ - 500v€ - 250v€
1. 3v t Rjazán Xanthe / (ARO) 19,5a -- 1.18,4ake
2. 3v o Rjazán Troubleshoot / (RuKo) 19,5aly -- 1.18,4ake
3. 3v o Caraboss Unia / (TeamUnia) 21,6 -- 1.18,8ake
4. 3v t Pyihia Ach / (ARO) 19,1a -- 1.19,6ake
3v o Death Trip Nin / (ARO) 19,0a -- hrp
Lähtö 9. - Ryhmäajo 2100m, 16,0-18,9 aikaiset P: 3,500v€ - 2,100v€ - 1,400v€ - 700v€ - 350v€
Ryhmä 1.
1. 4v t Radical In Your Mind / (RENI) 17,3a -- 1.16,1ake
2. 5v t Primus Cherry / (TeamUnia) 17,2 -- 1.16,4ake x
3. 4v t Velaryon Ach / (RuKo) 18,5aly -- 1.16,4ake
4. 4v t River Ach / (ARO) 16,3a -- 1.16,6ake
5. 4v o William Ach / (ARO) 16,0a -- 1.16,8ake
6. 4v o Dante Ach / (ARO) 17,1a -- 1.17,0ake
7. 4v o Geordi LaForge / (TeamUnia) 17,2a -- 1.17,5ake x
8. 6v o Leslie Cliff / (TeamUnia) 17,2a -- 1.17,8ake
9. 4v t Furious Attacker / (TeamUnia) 17,3a -- 1.18,1ake
10. 6v t Gimme Creeper / (TeamUnia) 17,0a -- 1.18,2ake
11. 3v o Camden Time / (RENI) 18,3a -- 1.18,5ake
12. 3v o Cybershot Snilli / (SnRa) 17,2a -- 1.18,9ake xx
Ryhmä 2.
1. 3v t Mania Snilli / (SnRa) 17,0a -- 1.16,1ake
2. 4v o Captain Ach / (ARO) 17,2a -- 1.16,2ake x
3. 4v o Rjazán Put-in / (RENI) 16,3a -- 1.16,4ake
4. 4v t Sphinx Ach / (ARO) 16,6a-- 1.16,8ake x
5. 4v t Rana Ideal / Gunvald (Team Ninitra) 16,5a -- 1.16,9ake x
6. 5v o Graceful Show Pomp / (RuKo) 18,2aly -- 1.17,4ake x
7. 4v t Diamond Duán / (RENI) 16,6 -- 1.17,5ake
8. 5v o Love Tornado / (RuKo) 18,5aly -- 1.17,7ake x
9. 3v t Nelilyn Snilli / (SnRa) 17,4a -- 1.17,8ake x
10. 3v t Euphoria Snilli / (SnRa) 16,4 -- 1.17,8ake
11. 4v t Rout Pomp / (RENI) 17,0a -- 1.18,0ake
12. 4v o Rjazán Harrow / (RuKo) 18,6aly -- 1.18,6ake x
Lähtö 10. - Ryhmäajo 2100m, 13,0-15,9 aikaiset P: 4,500v€ - 2,700v€ - 1,800v€ - 900v€ - 450v€
Ryhmä 1.
1. 5v t Diamond Villain Unia / (TeamUnia) 14,0a -- 1.14,2ake x
2. 4v t Inside Snilli / (RENI) 14,1a -- 1.14,3ake
3. 4v o Bungler Pomp / (TeamUnia) 14,4a -- 1.14,4ake
4. 7v o Sorrento Speed / Malin (Team Ninitra) 14,2a -- 1.14,6ake
5. 5v t Hexeria Speed / (SnRa) 14,5a -- 1.14,6ake x
6. 6v t Sølv's Secret Princess / (ARO) 13,0a -- 1.15,0ake
7. 4v o Skyline Snilli / (SnRa) 15,8a -- 1.15,0ake x
8. 9v o Thunderstruck / (TeamUnia) 13,6a -- 1.15,4ake x
9. 5v t Downless Unia / (TeamUnia) 14,0a -- 1.15,9ake
10. 3v o Knockout Snilli / (SnRa) 15,2a -- 1.16,3ake
11. 7v o Norman Snilli / (SnRa) 13,3a -- 1.16,3ake x
12. 5v t Luxury Bomb / Robin (Team Ninitra) 15,5a -- 1.16,9ake
Ryhmä 2.
1. 6v o Valery Pomp / (RENI) 13,0a -- 1.14,0ake
2. 6v t Cherie Rus / (RENI) 14,4a -- 1.14,1ake
3. 6v t Framed Pomp / (ARO) 13,7a -- 1.14,2ake x
4. 4v t Rosa Dumalis / (RENI) 14,5a -- 1.14,5ake
5. 6v t Poppy Burn / Gustav (Team Ninitra) 14,2a -- 1.15,1ake
6. 5v o Rjazán Blackmail / (SnRa) 14,0a -- 1.15,1ake
7. 6v o Borzoi Pomp / Isak (Team Ninitra) 15,6a -- 1.15,3ake x
8. 7v t Camée Duan / Jens (Team Ninitra) 14,4a -- 1.16,3ake
9. 5v t Damn I'm Glint Unia / (TeamUnia) 14,4a -- 1.16,8ake
10. 8v o Seraph Ach / (ARO) 13,1a -- 1.17,0ake x
5v o Sunburned Shav / (RENI) 14,7a -- hva
Lähtö 11. - Ryhmäajo 2100m, 12,9 aikaiset ja nopeammat P: 5,500v€ - 3,300v€ - 2,200v€ - 1,100v€ - 550v€
Ryhmä 1.
1. 7v t Domino Ach / (ARO) 10,8a -- 1.13,4ake x
2. 6v o Hawkeye JN / (RENI) 12,1a -- 1.13,5ake
3. 7v o Royale Ach / (ARO) 10,5a -- 1.13,5ake
4. 10v o Stellar Point / (TeamUnia) 09,7a -- 1.13,7ake
5. 12v o Bye Bye Hero / (TeamUnia) 09,4a -- 1.13,8ake
6. 7v t Just For Fun RC / (SnRa) 10,6a -- 1.14,5ake
7. 11v t Downtown Lass/ (TeamUnia) 09,6a -- 1.14,9ake x
8. 10v t Ramona Snilli / (SnRa) 10,9a -- 1.15,3ake x
9. 9v o Ceramic Motion / (TeamUnia) 11,6a -- 1.15,7ake
10. 9v t Rjazán Perfect Luxury / (SnRa) 12,0a -- 1.15,8ake
Ryhmä 2.
1. 9v t Minerva Burn / (ARO) 10,8a -- 1.13,6ake
2. 7v o Sharpe Ach / (ARO) 10,4a -- 1.13,8ake
3. 9v o Thriller Pomp / (ARO) 10,9a -- 1.13,9ake
4. 11v o Colonial Triumph / (TeamUnia) 10,4ly -- 1.14,0ake
5. 7v t OR’Blended Grace / (RENI) 11,3a -- 1.14,2ake
6. 7v o Ultimate Snilli / (RENI) 11,1a -- 1.14,3ake
7. 6v o Marvel Pomp / (RENI) 11,3 -- 1.15,0ake
8. 9v o Spacemaster Snilli / (SnRa) 10,8a -- 1.15,1ake
9. 6v o Expensive Salazar / (RENI) 10,8a -- 1.15,3ake
10. 7v t Glowing MacLily / (SnRa) 11,1a -- 1.15,7ake x
Lähtö 12. Tasoitusajo 1609m, 13,9 ja nopeammat lämminveriset, vFinlandia-ajo 2020 - 1. karsinta. p. 6500v€ - 3900v€ - 2600v€ - 1300v€ - 500v€.
1. 8v t Delightful MacLily / (SnRa) 11,4a -- 1.13,6ly - finaaliin
2. 9v t Etoile d'Euphorbia / (RuKo) 11,1aly -- 1.13,8ly - finaaliin
3. 8v t Polaris Ach / (RENI) 10,7a -- 1.13,9ly - finaaliin
4. 12v t Landscape Artist / Tove (Team Ninitra) 12,2a -- 1.14,2ly - finaaliin
5. 8v t Fregatta / Rosa (Team Ninitra) 13,0a -- 1.14,2ly - finaaliin
6. 9v o Crimescene Unia / (SnRa) 10,0a -- 1.14,2ly - finaaliin
7. 9v t Cavalcade Unia / (TeamUnia) 11,7a -- 1.14,7ly
8. 9v o Troubadour d'Arc / (RuKo) 11,3aly -- 1.15,0ly x
9. 8v t Radical Perfectly Random / (RENI) 10,4a -- 1.15,3ly
10. 11v o Promion Unia / (TeamUnia) 10,0 -- 1.15,5ly
11. 8v o Inferno Ach / (ARO) 09,5a -- 1.15,9ly x
5v t Exalted Ach / (ARO) 11,3a -- hva
Kilpailupäivä 07.09.2020
VIP 06.09.2020 klo 23:00 asti
Vastuuhenkilö siinau, virtsiinau@outlook.com
VRKK-ravit järjestää Ravitalli Rusko.
Osallistuminen / Rajoitukset
>> Yksi hevonen voi kilpailla vain yhdessä lähdössä.
>> Keksityt kuskit ovat sallittuja, ohjastajaa ei ole myöskään pakko merkitä !
>> Peruslähtöihin max 5 hevosta / omistaja / talli.
>> vFinlandia-ajon karsintoihin, lähdöt 6 & 12 = 1 hevonen + 1 varahevonen / omistaja / karsinta.
>> Tulokset arvotaan raviarvontakoneella
vFinlandia-ajo Info !
Info lainattu VRKK:n sivuilta !
"Virtuaalinen Finlandia-ajo on kerran vuodessa VRKK:n järjestämä suurkilpailuajo, joka järjestettiin ensimmäisen kerran heinäkuussa 2015. Finlandia-ajot on avoinna nopeille lämmin- ja kylmäverisille ravihevosille, jotka tavoittelevat finaalissa 50 VRKK pisteen lisäksi huimaa 100 000ve pääpalkintoa! Finaali-lähtöä edeltävät kolme karsinta-ajoa juostaan 1609m tasoitusajoina (16 os.) ja finaali juostaan 1609m ryhmäajona (12 os.). Vuodesta 2017 alkaen karsinta-ajoista pääsee finaaliin uudella tavalla. Aikaisemmin finaaliin oikeutti mahdollisimman suuri pistemäärä Kesäkuninkaallisten tapaan, mutta sittemmin karsintasääntöjä muutettiin.
Finaalilähtöön pääsee mukaan sijoittumalla esikarsinnoissa. karsintasäännöt muutettu 6.6.2017:
- 1. Karsinta: finaaliin 6 hevosta
- 2. Karsinta: finaaliin 3 hevosta
- 3. Karsinta: finaaliin 3 hevosta - yhteensä 12 hevosta finaaliin.
- Mikäli hevonen pääsee karsinnasta finaaliin, ei sillä ole osallistumisoikeutta muihin karsinta-ajoihin.
- Virtuaalisessa Finlandia-ajossa jaetaan tuttuun tapaan suurkilpailuiden pistemäärät, mutta finaalissa pisteet ovat muita suurkilpailuja suuremmat.
Tutustu vFinlandia-ajoon & infoon VRKK:n omilla sivuilla !
Osallistuminen:
>> Väärässä muodossa olevat tai väärin ilmoitetut osallistumiset hylätään ilman erillistä ilmoitusta !
Osallistuminen sähköpostitse, virtsiinau@outlook.com otsikolla: vFin-karsinta1. Osallistuminen päättyy 06.09.2020, klo. 23.00 jonka jälkeen tulleet osallistumiset hylätään.
Lähtö x (rivinvaihto) ikä sukupuoli Hevonen / ohjastaja (SEURA) ennätys --
( 6v o Nahkasalkku / siinau (RuKo) 00,0ly -- )
vFinlandia-ajot pähkinänkuoressa:
- 3 karsinta-ajoa sekä finaali
- karsinnat 1609m tasoitusajona (16 osallistujaa)
- finaali 1609m ryhmäajona (12 osallistujaa)
- pisteytys karsinnoissa 20-1p
- pisteytys finaalissa 50-2p
- voittajan palkinto 100 000v€
Lähdöt:
Kylmäveriset:
Peruslähtöjen pisteiden jako: 10p - 8p - 6p - 4p - 3p - 2p - loput 1p
Lähtö 1. - Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat P: 1,500v€ - 900v€ - 600v€ - 300v€ - 150v€
Lähtö 2. - Ryhmäajo 2100m, 30,0 aikaiset ja hitaammat P: 2,500v€ - 1,500v€ - 1,000v€ - 500v€ - 250v€
Lähtö 3. - Ryhmäajo 2100m, 27,0-29,9 aikaiset P: 3,500v€ - 2,100v€ - 1,400v€ - 700v€ - 350v€
Lähtö 4. - Ryhmäajo 2100m, 24,0-26,9 aikaiset P: 4,500v€ - 2,700v€ - 1,800v€ - 900v€ - 450v€
Lähtö 5. - Ryhmäajo 2100m, 23,9 aikaiset ja nopeammat P: 5,500v€ - 3,300v€ - 2,200v€ - 1,100v€ - 550v€
Lähtö 6. Tasoitusajo 1609m, 23,9 ja nopeammat kylmäveriset, vFinlandia-ajo 2029 - 1. karsinta. p. 6500v€ - 3900v€ - 2600v€ - 1300v€ - 500v€.
Lämminveriset:
Peruslähtöjen pisteiden jako: 10p - 8p - 6p - 4p - 3p - 2p - loput 1p
Lähtö 7. - Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaat P: 1,500v€ - 900v€ - 600v€ - 300v€ - 150v€
Lähtö 8. - Ryhmäajo 2100m, 19,0 aikaiset ja hitaammat P: 2,500v€ - 1,500v€ - 1,000v€ - 500v€ - 250v€
Lähtö 9. - Ryhmäajo 2100m, 16,0-18,9 aikaiset P: 3,500v€ - 2,100v€ - 1,400v€ - 700v€ - 350v€
Lähtö 10. - Ryhmäajo 2100m, 13,0-15,9 aikaiset P: 4,500v€ - 2,700v€ - 1,800v€ - 900v€ - 450v€
Lähtö 11. - Ryhmäajo 2100m, 12,9 aikaiset ja nopeammat P: 5,500v€ - 3,300v€ - 2,200v€ - 1,100v€ - 550v€
Lähtö 12. Tasoitusajo 1609m, 13,9 ja nopeammat lämminveriset, vFinlandia-ajo 2020 - 1. karsinta. p. 6500v€ - 3900v€ - 2600v€ - 1300v€ - 500v€.
Osallistujat:
Kylmäveriset:
Peruslähtöjen pisteiden jako: 10p - 8p - 6p - 4p - 3p - 2p - loput 1p
Lähtö 1. - Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat P: 1,500v€ - 900v€ - 600v€ - 300v€ - 150v€
Ryhmä 1.
1. 3v o Ruskon Hokkuspokkus / (RuKo) 36,2ake -- 1.37,0ake
2. 3v t Ruskon Tuuletar / (RuKo) 37,1ake -- 1.37,1ake x
3. 3v t Palma Snilli / (SnRa) 37,5a -- 1.38,5ake
4. 3v o N.I.N. Vainoharha / (RuKo) 37,4ake -- 1.38,7ake
5. 3v t Kuolemanilo KAS / Olli (KADO) 1.35,4ake -- 1.38,8ake x
6. 3v o Snillin Epeli / (SnRa) 42,9a -- 1.39,4ake
7. 3v o Purnin Algot / Isak (Team Ninitra) 34,9a -- 1.39,9ake x
3v t AH Kuurikki / (ARO) 41,6a -- hva
3v t Kototallin K5 / Kimi (KADO) 1.35,3ake -- hrp
Ryhmä 2.
1. 3v o Ruskon Wikkelä / Vilho (KADO) 1.40,1ake -- 1.37,2ake
2. 3v t Ruskon Harhatar / (RuKo) 38,6ake -- 1.37,6ake
3. 3v t AH Hulituli / (ARO) 41,5a -- 1.37,7ake xx
4. 3v o Fossegrim / (ARO) ei enn -- 1.38,1ake
5. 3v t Suru-Siru / Niklas (Team Ninitra) 40,6a -- 1.39,0ake
6. 3v t Kototallin Lakka / Lauri (KADO) 1.35,7ake -- 1.39,1ake
7. 3v o Snillin Hermanni / (SnRa) 35,8 -- 1.39,4ake
8. 3v t Snillin Hortenssa / (SnRa) 37,9a -- 1.39,6ake
9. 3v t Rustning R. / (RENI) 34,5 -- 1.39,7ake
10. 3v o AH Meteli / (ARO) 44,4a -- 1.39,8ake
Lähtö 2. - Ryhmäajo 2100m, 30,0 aikaiset ja hitaammat P: 2,500v€ - 1,500v€ - 1,000v€ - 500v€ - 250v€
Ryhmä 1.
1. 5v t AH Satakieli / (ARO) 31,4a -- 1.28,8ake
2. 7v t O.R. Piruetti / (RuKo) 33,2aly -- 1.29,2ake x
3. 4v t Tessan S / (ARO) 35,7a -- 1.29,3ake
4. 4v o Radikaali Neliveto / (SnRa) 30,9a -- 1.29,6ake xx
5. 5v t Kuningatarsmaragdi KAS / Jere (KADO) 1.30,5ake -- 1.29,6ake
6. 4v o Unian Tulentekijä / (TeamUnia) 31,9a -- 1.30,2ake
7. 4v o Snillin Aaretti / (SnRa) 33,1a -- 1.30,6ake
8. 5v o EP Mutteri / (ARO) 31,0a -- 1.30,9ake
9. 6v t Vienovalo Rc / (RuKo) 31,0ake -- 1.31,0ake x
Ryhmä 2.
1. 5v t AH Hallatähti / (RuKo) 31,8ake -- 1.28,5ake
2. 4v t Ruskon Huu / (ARO) 33,3a -- 1.28,5ake
3. 5v t Hovinarri KAS / Harri (KADO) 1.32,9ake -- 1.28,8ake
4. 5v o Mini-Matias / (RuKo) 30,4ake -- 1.29,1ake
5. 4v r Iskus KAS / Jimi (KADO) 1.34,2aly -- 1.29,1ake x
6. 8v t Ruskon Fanni / (RuKo) 30,8aly -- 1.29,6ake
7. 5v t Unian Valonhaiku / (TeamUnia) 32,0a -- 1.29,8ake
8. 4v t Snillin Bambiina / (SnRa) 31,1a -- 1.30,6ake
5v o Velmu Viikinki / (ARO) 34,6a -- hyl
Lähtö 3. - Ryhmäajo 2100m, 27,0-29,9 aikaiset P: 3,500v€ - 2,100v€ - 1,400v€ - 700v€ - 350v€
Ryhmä 1.
1. 6v o Maximus / (SnRa) 28,1a -- 1.27,3ake x
2. 6v t Ruskon Unikeko / (ARO) 29,2a -- 1.27,7ake
3. 7v o AH Paroni / (ARO) 28,0a -- 1.28,0ake
4. 5v o Snillin Uolevi / (SnRa) 27,2a -- 1.28,0ake
5. 5v t Kas Vain KAS / Karri (KADO) 1.28,1ake -- 1.29,4ake x
6. 6v t Pompeji Veriapila / (RENI) 27,7a -- 1.29,7ake x
7. 10v o AH Cerberus / (ARO) 28,2a -- 1.29,7ake
8. 6v o Ruskon Villitys / (RENI) 28,0a -- 1.29,9ake x
5v t Lykkäys KAS / Jake (KADO) 1.29,1ake -- hva
Ryhmä 2.
1. 6v o Kammotus KAS / Touko (KADO) 1.26,0ke -- 1.27,1ake
2. 6v t Sirulento / Helga (Team Ninitra) 28,0 -- 1.27,3ake
3. 7v t Duanin Rönsylilja / (RENI) 28,0a -- 1.27,4ake
4. 5v t Kajsalotta Snilli / (SnRa) 29,6a -- 1.27,9ake
5. 5v r Ontuu KAS / Janne (KADO) 1.28,1ake -- 1.28,1ake
6. 6v o Aitos KAS / Aatu (KADO) 1.27,5ake -- 1.28,2ake
7. 6v o Tanhun Tuhka / (ARO) 28,4a -- 1.28,6ake x
8. 5v t Snillin Akvarelli / (KiViRa) 27,0ake -- 1.29,5ake
9. 7v t Pompeji Aliina / (ARO) 28,8a -- 1.29,7ake x
Lähtö 4. - Ryhmäajo 2100m, 24,0-26,9 aikaiset P: 4,500v€ - 2,700v€ - 1,800v€ - 900v€ - 450v€
Ryhmä 1.
1. 7v o Tulitikku KAS / Tara (KADO) 1.25,2aly -- 1.26,5ake
2. 5v o Myrkkykeiso / (KiViRa) 26,3ake -- 1.26,6ake x
3. 7v o Valfrid Rávgar / (RENI) 24,6a -- 1.26,7ake
4. 8v o Snillin Otello / (RENI) 24,7a -- 1.26,8ake
5. 5v o Unian Liekitetty / (TeamUnia) 26,0a -- 1.27,6ake
6. 8v o Pompeji Kaasupoljin / (RENI) 25,7a -- 1.27,7ake
7. 5v o Unian Vippaskonsti / (TeamUnia) 25,7a -- 1.27,8ake x
8. 6v o Rojaltti KAS / Oona (KADO) 1.25,3ake -- 1.28,0ake x
9. 10v t Rohdon Vilma / (ARO) 25,8a -- 1.28,9ake
Ryhmä 2.
1. 5v t Unian Loruloimu / (TeamUnia) 25,6a -- 1.26,0ake
2. 6v o Pompeji Salarakas / Stig (Team Ninitra) 25,1a -- 1.26,1ake x
3. 7v o Pompeji Sirottava / (RENI) 25,3a -- 1.26,5ake x
4. 8v o Duanin Cebuano / (RENI) 25,5a -- 1.27,0ake
5. 10v t Mini-Marenki / Jasper (KADO) 1.24,3ake -- 1.27,8ake
6. 6v t Radikaali Viipotin / (ARO) 25,2a -- 1.27,9ake
7. 7v t Purnin Strösseli / Anne (Team Ninitra) 25,2a -- 1.28,0ake
8. 7v o Arkajalka KAS / Niko (KADO) 1.24,2aly -- 1.28,3ake
9. 8v t Pompeji Villisti / (ARO) 26,2a -- 1.28,5ake
Ryhmä 3.
1. 5v o Snillin Laivuri / (SnRa) 26,2a -- 1.26,5ake
2. 5v t Unian Jekkustiina / (TeamUnia) 25,8a -- 1.26,6ake
3. 8v t Purnin Hehku / Viola (Team Ninitra) 25,1a -- 1.26,7ake
4. 6v o Unian Josmies / Gustav (Team Ninitra) 26,9a -- 1.26,8ake x
5. 10v t Suukon Novelle / Milton (Team Ninitra) 25,4a -- 1.26,9ake
6. 8v t Snillin Yöhelmi / (ARO) 25,5a -- 1.27,7ake
7. 7v o Kontrakka KAS / Julius (KADO) 1.24,2aly -- 1.28,3ake
8. 5v o Unian Vilunkipeli / (TeamUnia) 25,3a -- 1.28,3ake
9. 6v t Makiannäläkä / (SnRa) 26,7a -- 1.28,6ake
9v t Pompeji Ilikee / (ARO) 25,4a -- hva
Lähtö 5. - Ryhmäajo 2100m, 23,9 aikaiset ja nopeammat P: 5,500v€ - 3,300v€ - 2,200v€ - 1,100v€ - 550v€
Ryhmä 1.
1. 9v t Luotto-Osuma KAS / Jeri (KADO) 1.21,6aly -- 1.23,1ake
2. 10v o Skjöldur / (RuKo) 20,1aly -- 1.23,1ake
3. 9v o Hiisin Hiski / (RuKo) 19,5aly -- 1.23,1ake
4. 11v o Ruskon Hopearisti / (SnRa) 21,5a -- 1.23,2ake x
5. 11v o Valtarian Pikkujuttu / (RENI) 20,2a -- 1.24,5ake
6. 8v o Radikaali Legenda (SnRa) 21,5a -- 1.24,5ake
7. 14v o AH Varjokuva / (TeamUnia) 20,1a -- 1.24,8ake
8. 12v t AH Kiriviima / (ARO) 22,4a -- 1.24,9ake
9. 9v o O.R. Varjoruhtinas / (RuKo) 19,3aly -- 1.26,0ake
8v t Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.22,1aly -- hrp
Ryhmä 2.
1. 7v t AH Utuisa / (ARO) 23,1a -- 1.23,0ake
2. 10v o Unian Ralliraita / (TeamUnia) 20,0a -- 1.23,1ake
3. 12v o Ruskon Kurko / (RuKo) 20,0aly -- 1.23,3ake x
4. 12v o Saltan Tömähdys / (ARO) 23,0a -- 1.23,5ake
5. 7v t Karelia KAS / Janne (KADO) 1.23,2ke -- 1.23,5ake
6. 10v o Duanin Nokappas / (ARO) 23,9a -- 1.23,7ake
7. 7v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.20,5kp -- 1.24,0ake x
8. 12v t Snillin Kaarina / (SnRa) 21,3a -- 1.24,0ake
9. 11v t Snillin Valpuriina / (SnRa) 21,0a -- 1.24,6ake
10. 11v t AH Fiinimimmi / (ARO) 22,4a -- 1.25,3ake
Ryhmä 3.
1. 9v o Ruskon Riiviö / (RENI) 20,5a -- 1.23,1ake x
2. 11v t Kelmeriina / (RENI) 20,6a -- 1.23,2ake
3. 11v o Unian Lorulurjus / (TeamUnia) 20,0a -- 1.23,7ake x
4. 14v o Helios / (TeamUnia) 20,1a -- 1.24,0ake
5. 8v t Kuis Vain Kiipelissä / Jake (KADO) 1.22,2ly -- 1.24,7ake
6. 9v o Duanin Johtotähti / (RENI) 21,8a -- 1.25,3ake
7. 9v t Repolan Pikku-Tähti / (RENI) 21,1a -- 1.25,4ake
8. 15v o Ruskon Hallasurma / (RuKo) 20,0a -- 1.25,7ake x
9. 15v t Loruleina / (TeamUnia) 20,1a -- 1.25,8ake
11v t LH Kersantti Karoliina / (SnRa) 21,0a -- hva
Lähtö 6. Tasoitusajo 1609m, 23,9 ja nopeammat kylmäveriset, vFinlandia-ajo 2020 - 1. karsinta. p. 6500v€ - 3900v€ - 2600v€ - 1300v€ - 500v€.
1. 12v o Repertuaari / Stig (Team Ninitra) 20,6a -- 1.22,1ly - finaaliin
2. 9v t Pikkutervakko / (KiViRa) 21,4kp -- 1.22,3ly - finaaliin
3. 13v t Unian Tulikipuna / (TeamUnia) 20,0a -- 1.22,9ly - finaaliin
4. 11v t Níðhöggr Snilli / (ARO) 21,2a -- 1.22,9ly - finaaliin
5. 10v t O.R. Seireeni / (RENI) 19,7a -- 1.23,3ly - finaaliin
6. 8v t Purnin Enna / Rosa (Team Ninitra) 21,5a -- 1.23,3ly - finaaliin
7. 7v t Annapurna KAS / Janne (KADO) 1.23,0ke -- 1.23,5ly x
8. 8v o. Salmiakki-Kuningas / J. Vuorenmaa (KiRi) 21,2 -- 1.23,5ly
9. 10v o Pompeji Lieturo / (RENI) 19,8a -- 1.23,6ly
10. 9v o O.R. Varjoruhtinas / (RuKo) 19,3aly -- 1.23,9ly
11. 14v o Unian Korona / (TeamUnia) 20,1aly -- 1.23,9ly
12. 8v t Ruskon Liekitär / (RuKo) 22,0aly -- 1.24,2ly
13. 13v o Nattåska / (ARO) 20,3a -- 1.24,6ly
14. 8v o Liian Hopeinen KAS / Henna (KADO) 1.21,1ake -- 1.24,6ly
15. 6v o. K.Wigu / K. Ahomaa (KiRi) 24,2 -- 1.24,7ly
16. 9v t Snillin Aallotar / (SnRa) 22,4a -- 1.24,9ly
Lämminveriset:
Peruslähtöjen pisteiden jako: 10p - 8p - 6p - 4p - 3p - 2p - loput 1p
Lähtö 7. - Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaat P: 1,500v€ - 900v€ - 600v€ - 300v€ - 150v€
Ryhmä 1.
1. 2v t Classical Artist / Livia (Team Ninitra) 18,4a -- 1.22,2ake x
2. 2v o Radical Confiance / (RENI) 17,4a -- 1.23,3ake x
3. 2v t So Lovely MacLily / (RuKo) 19,9aly -- 1.23,4ake xx
4. 2v o Rjazàn Beat It / (RuKo) 20,1ke -- 1.23,5ake
5. 2v t Yokai Ach / (ARO) 23,7a -- 1.23,5ake
6. 2v o Radical Chocopress / (RENI) 21,4a -- 1.24,4ake
2v o Radical Speeding / (RENI) 20,8a -- k
Ryhmä 2.
1. 2v o Fantasy Fighter MacLily / (SnRa) 18,0 -- 1.22,3ake
2. 2v o Radical Royal Vodou / (RENI) 21,3a -- 1.22,5ake
3. 2v o Phantom Fox / (ARO) 20,3a -- 1.22,9ake
4. 2v o Aston Martin MacLily / (RENI) 21,8 -- 1.23,1ake
5. 2v o Armaldo Snilli / (SnRa) 18,0 -- 1.23,4ake
6. 2v o Bugatti MacLily / Helga (Team Ninitra) 17,4a -- 1.24,0ake
7. 2v t Ghost Snilli / (ARO) 20,9a -- 1.24,2ake xx
8. 2v t Goldie Snilli / (SnRa) 18,6 -- 1.24,4ake x
Lähtö 8. - Ryhmäajo 2100m, 19,0 aikaiset ja hitaammat P: 2,500v€ - 1,500v€ - 1,000v€ - 500v€ - 250v€
1. 3v t Rjazán Xanthe / (ARO) 19,5a -- 1.18,4ake
2. 3v o Rjazán Troubleshoot / (RuKo) 19,5aly -- 1.18,4ake
3. 3v o Caraboss Unia / (TeamUnia) 21,6 -- 1.18,8ake
4. 3v t Pyihia Ach / (ARO) 19,1a -- 1.19,6ake
3v o Death Trip Nin / (ARO) 19,0a -- hrp
Lähtö 9. - Ryhmäajo 2100m, 16,0-18,9 aikaiset P: 3,500v€ - 2,100v€ - 1,400v€ - 700v€ - 350v€
Ryhmä 1.
1. 4v t Radical In Your Mind / (RENI) 17,3a -- 1.16,1ake
2. 5v t Primus Cherry / (TeamUnia) 17,2 -- 1.16,4ake x
3. 4v t Velaryon Ach / (RuKo) 18,5aly -- 1.16,4ake
4. 4v t River Ach / (ARO) 16,3a -- 1.16,6ake
5. 4v o William Ach / (ARO) 16,0a -- 1.16,8ake
6. 4v o Dante Ach / (ARO) 17,1a -- 1.17,0ake
7. 4v o Geordi LaForge / (TeamUnia) 17,2a -- 1.17,5ake x
8. 6v o Leslie Cliff / (TeamUnia) 17,2a -- 1.17,8ake
9. 4v t Furious Attacker / (TeamUnia) 17,3a -- 1.18,1ake
10. 6v t Gimme Creeper / (TeamUnia) 17,0a -- 1.18,2ake
11. 3v o Camden Time / (RENI) 18,3a -- 1.18,5ake
12. 3v o Cybershot Snilli / (SnRa) 17,2a -- 1.18,9ake xx
Ryhmä 2.
1. 3v t Mania Snilli / (SnRa) 17,0a -- 1.16,1ake
2. 4v o Captain Ach / (ARO) 17,2a -- 1.16,2ake x
3. 4v o Rjazán Put-in / (RENI) 16,3a -- 1.16,4ake
4. 4v t Sphinx Ach / (ARO) 16,6a-- 1.16,8ake x
5. 4v t Rana Ideal / Gunvald (Team Ninitra) 16,5a -- 1.16,9ake x
6. 5v o Graceful Show Pomp / (RuKo) 18,2aly -- 1.17,4ake x
7. 4v t Diamond Duán / (RENI) 16,6 -- 1.17,5ake
8. 5v o Love Tornado / (RuKo) 18,5aly -- 1.17,7ake x
9. 3v t Nelilyn Snilli / (SnRa) 17,4a -- 1.17,8ake x
10. 3v t Euphoria Snilli / (SnRa) 16,4 -- 1.17,8ake
11. 4v t Rout Pomp / (RENI) 17,0a -- 1.18,0ake
12. 4v o Rjazán Harrow / (RuKo) 18,6aly -- 1.18,6ake x
Lähtö 10. - Ryhmäajo 2100m, 13,0-15,9 aikaiset P: 4,500v€ - 2,700v€ - 1,800v€ - 900v€ - 450v€
Ryhmä 1.
1. 5v t Diamond Villain Unia / (TeamUnia) 14,0a -- 1.14,2ake x
2. 4v t Inside Snilli / (RENI) 14,1a -- 1.14,3ake
3. 4v o Bungler Pomp / (TeamUnia) 14,4a -- 1.14,4ake
4. 7v o Sorrento Speed / Malin (Team Ninitra) 14,2a -- 1.14,6ake
5. 5v t Hexeria Speed / (SnRa) 14,5a -- 1.14,6ake x
6. 6v t Sølv's Secret Princess / (ARO) 13,0a -- 1.15,0ake
7. 4v o Skyline Snilli / (SnRa) 15,8a -- 1.15,0ake x
8. 9v o Thunderstruck / (TeamUnia) 13,6a -- 1.15,4ake x
9. 5v t Downless Unia / (TeamUnia) 14,0a -- 1.15,9ake
10. 3v o Knockout Snilli / (SnRa) 15,2a -- 1.16,3ake
11. 7v o Norman Snilli / (SnRa) 13,3a -- 1.16,3ake x
12. 5v t Luxury Bomb / Robin (Team Ninitra) 15,5a -- 1.16,9ake
Ryhmä 2.
1. 6v o Valery Pomp / (RENI) 13,0a -- 1.14,0ake
2. 6v t Cherie Rus / (RENI) 14,4a -- 1.14,1ake
3. 6v t Framed Pomp / (ARO) 13,7a -- 1.14,2ake x
4. 4v t Rosa Dumalis / (RENI) 14,5a -- 1.14,5ake
5. 6v t Poppy Burn / Gustav (Team Ninitra) 14,2a -- 1.15,1ake
6. 5v o Rjazán Blackmail / (SnRa) 14,0a -- 1.15,1ake
7. 6v o Borzoi Pomp / Isak (Team Ninitra) 15,6a -- 1.15,3ake x
8. 7v t Camée Duan / Jens (Team Ninitra) 14,4a -- 1.16,3ake
9. 5v t Damn I'm Glint Unia / (TeamUnia) 14,4a -- 1.16,8ake
10. 8v o Seraph Ach / (ARO) 13,1a -- 1.17,0ake x
5v o Sunburned Shav / (RENI) 14,7a -- hva
Lähtö 11. - Ryhmäajo 2100m, 12,9 aikaiset ja nopeammat P: 5,500v€ - 3,300v€ - 2,200v€ - 1,100v€ - 550v€
Ryhmä 1.
1. 7v t Domino Ach / (ARO) 10,8a -- 1.13,4ake x
2. 6v o Hawkeye JN / (RENI) 12,1a -- 1.13,5ake
3. 7v o Royale Ach / (ARO) 10,5a -- 1.13,5ake
4. 10v o Stellar Point / (TeamUnia) 09,7a -- 1.13,7ake
5. 12v o Bye Bye Hero / (TeamUnia) 09,4a -- 1.13,8ake
6. 7v t Just For Fun RC / (SnRa) 10,6a -- 1.14,5ake
7. 11v t Downtown Lass/ (TeamUnia) 09,6a -- 1.14,9ake x
8. 10v t Ramona Snilli / (SnRa) 10,9a -- 1.15,3ake x
9. 9v o Ceramic Motion / (TeamUnia) 11,6a -- 1.15,7ake
10. 9v t Rjazán Perfect Luxury / (SnRa) 12,0a -- 1.15,8ake
Ryhmä 2.
1. 9v t Minerva Burn / (ARO) 10,8a -- 1.13,6ake
2. 7v o Sharpe Ach / (ARO) 10,4a -- 1.13,8ake
3. 9v o Thriller Pomp / (ARO) 10,9a -- 1.13,9ake
4. 11v o Colonial Triumph / (TeamUnia) 10,4ly -- 1.14,0ake
5. 7v t OR’Blended Grace / (RENI) 11,3a -- 1.14,2ake
6. 7v o Ultimate Snilli / (RENI) 11,1a -- 1.14,3ake
7. 6v o Marvel Pomp / (RENI) 11,3 -- 1.15,0ake
8. 9v o Spacemaster Snilli / (SnRa) 10,8a -- 1.15,1ake
9. 6v o Expensive Salazar / (RENI) 10,8a -- 1.15,3ake
10. 7v t Glowing MacLily / (SnRa) 11,1a -- 1.15,7ake x
Lähtö 12. Tasoitusajo 1609m, 13,9 ja nopeammat lämminveriset, vFinlandia-ajo 2020 - 1. karsinta. p. 6500v€ - 3900v€ - 2600v€ - 1300v€ - 500v€.
1. 8v t Delightful MacLily / (SnRa) 11,4a -- 1.13,6ly - finaaliin
2. 9v t Etoile d'Euphorbia / (RuKo) 11,1aly -- 1.13,8ly - finaaliin
3. 8v t Polaris Ach / (RENI) 10,7a -- 1.13,9ly - finaaliin
4. 12v t Landscape Artist / Tove (Team Ninitra) 12,2a -- 1.14,2ly - finaaliin
5. 8v t Fregatta / Rosa (Team Ninitra) 13,0a -- 1.14,2ly - finaaliin
6. 9v o Crimescene Unia / (SnRa) 10,0a -- 1.14,2ly - finaaliin
7. 9v t Cavalcade Unia / (TeamUnia) 11,7a -- 1.14,7ly
8. 9v o Troubadour d'Arc / (RuKo) 11,3aly -- 1.15,0ly x
9. 8v t Radical Perfectly Random / (RENI) 10,4a -- 1.15,3ly
10. 11v o Promion Unia / (TeamUnia) 10,0 -- 1.15,5ly
11. 8v o Inferno Ach / (ARO) 09,5a -- 1.15,9ly x
5v t Exalted Ach / (ARO) 11,3a -- hva