Post by siinau on Jul 8, 2020 10:52:37 GMT
Tervetuloa VRER-raveihin 19.07.2020 !
>> Raveissa juostaan vuoden 2020 N.I.N. Rattopoika Muistoajo - karsinnat & finaali.
>> Ravit järjestää Rjazan Trotters.
>> Kilpailupäivä 19.07.2020.
>> VIP 18.07.2020, klo 23.00 mennessä.
Osallistuminen / Rajoitukset:
>> Yksi hevonen voi kilpailla vain yhdessä lähdössä.
>> N.I.N. Rattopoika Muistoajo-karsintoihin 1 hevonen + 1 varahevonen / omistaja.
>> Lähtö 4 & 5: rajattomasti hevosia / omistaja.
>> Keksityt kuskit ovat sallittuja. (ohjastajaa ei ole myöskään pakko merkitä)
>> Tulokset arvotaan raviarvontakoneella
Osallistuminen tapahtuu sähköpostitse osoitteeseen virtsiinau@outlook.com otsikolla: Rattopoika20.
>> Osallistua saa vasta kun kutsu näkyy VRER-kalenterissa !
Esimerkki:
Lähtö x (rivinvaihto)
ikä sukupuoli Hevonen / ohjastaja (SEURA) ennätys --
( 6v o Nahkasalkku / siinau (RuKo) 00,0ly -- )
Lähdöt:
Lähtö 1. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - karsinta I, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.
Lähtö 2. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - karsinta II, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.
Lähtö 3. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - karsinta III, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat kylmäveriset
p. 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 300v€ - 100v€.
Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m, yli 30,0 aikaiset kylmäveriset
p. 2000v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 300v€.
Lähtö 6. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - finaali, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset, ei avointa osallistumista !
p. 30 000v€ - 15 000v€ - 7 000v€ - 3500v€ - 1500v€.
OSALLISTUJAT / TULOKSET:
Lähtö 1. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - karsinta I, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.
1. 7v t AH Vaania / (ARO) 24,0a -- 1.24,5ake - finaaliin
2. 7v o Junkkari KAS / Julius (KADO) 1.24,8ake -- 1.24,5ake - finaaliin
3. 8v t Ruskon Joveera / Kiia (Team Ninitra) 25,0 -- 1.24,6ake x - finaaliin
4. 14v o Unian Korona / (TeamUnia) 20,1aly -- 1.24,7ake - finaaliin
5. 8v t AH Horna / (ARO) 22,1a -- 1.24,9ake
6. 7v t Snillin Ainutlaatuinen / (SnRa) 22,8a -- 1.25,0ake
7. 9v o Pompeji Lieturo / (RENI) 19,8a -- 1.25,1ake
8. 14v o Purnin Noitavaino / (RuKo) 20,3aly -- 1.25,6ake x
9. 11v o Unian Josvaikka / Ronja (RDT) 21,3aly -- 1.25,7ake
10. 8v o Radikaali Barbaari / Jaakko (RDT) 24,8aly -- 1.25,8ake
11. 8v t Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.22,1aly -- 1.25,9ake
8v t Ruskon Liekitär / (RuKo) 22,0aly -- hrp
Lähtö 2. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - karsinta II, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.
1. 8v o AH Villiharha / (RuKo) 22,7aly -- 1.24,1ake - finaaliin
2. 12v t Purnin Lupsakas / Anne (Team Ninitra) 24,1a -- 1.24,1ake x - finaaliin
3. 10v t O.R. Seireeni / (RENI) 20,1a -- 1.24,4ake x - finaaliin
4. 10v o Snillin Aapraham / (SnRa) 21,0a -- 1.24,4ake - finaaliin
5. 7v t Annapurna KAS / Janne (KADO) 1.23,0ke -- 1.24,5ake
6. 8v t AH Vallassa / Miisa (RDT) 23,2aly -- 1.24,6ake x
7. 8v t Radikaali Viettelys / Vilma (RDT) 24,0aly -- 1.24,8ake
8. 7v o Guen Ikikipinä / Ida (KADO) 1.23,9aly -- 1.24,8ake
9. 14v o Helios / (TeamUnia) 20,1a -- 1.25,2ake
10. 8v t AH Suonoita / (ARO) 23,9a -- 1.25,7ake
11. 11v o Saltan Tömähdys / (ARO) 23,0a -- 1.25,9ake
12. 7v o Urhonpoika / (RuKo) 22,1aly -- 1.25,9ake
Lähtö 3. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - karsinta III, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.
1. 9v o Lemmetyinen / Viveka (Team Lily) 24,4a -- 1.24,2ake - finaaliin
2. 8v t Ruskon Hallatar / (RuKo) 22,0aly -- 1.24,5ake xx - finaaliin
3. 7v o Ruskon Farssi / Riku (KADO) 1.23,4ake -- 1.24,6ake - finaaliin
4. 7v o Radikalin Anna Mennä! / Reino (RDT) 24,4aly -- 1.24,7ake - finaaliin
5. 12v t AH Indigo / (ARO) 22,9a -- 1.24,9ake x
6. 9v o O.R. Varjoruhtinas / (RuKo) 19,3aly -- 1.25,1ake x
7. 11v o Purnin Singahdus / Milton (Team Ninitra) 21,6a -- 1.25,2ake
8. 8v t Yöperhonen / Jenna (RDT) 21,9aly -- 1.25,5ake
9. 12v o Iki-Asko / (RENI) 20,3a -- 1.25,5ake
10. 12v t Unian Tulikipuna / (TeamUnia) 20,0a -- 1.25,5ake
11. 8v o AH Pikku-Urho / (ARO) 21,7a -- 1.25,6ake
12. 12v t Duanin Jessiina / (SnRa) 20,4a -- 1.25,6ake
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat kylmäveriset
p. 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 300v€ - 100v€.
1. 3v t Ruskon Huu / (ARO) 38,1a -- 1.39,3ake
2. 3v t Palma Snilli / (SnRa) ei enn. -- 1.39,3ake
3. 3v t Kuolemanilo KAS / Olli (KADO) 1.44,0ake -- 1.39,4ake
4. 3v t Tessan S / (ARO) 37,5a -- 1.39,6ake
5. 3v t Kototallin Lakka / Lauri (KADO) 1.43,7ake -- 1.39,8ake
6. 3v t Kototallin K5 / Kimi (KADO) 1.35,3ake -- 1.39,8ake x
7. 3v o Ruskon Wikkelä / Vilho (KADO) 1.52,0ke -- 1.40,1ake x
8. 3v t Rustning R. / (RENI) 34,5 -- 1.40,6ake x
9. 3v t Snillin Bambiina / (SnRa) 34,9 -- 1.40,7ake
3v o N.I.N. Auguuri / (ARO) 39,3a -- hrp
Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m, yli 30,0 aikaiset kylmäveriset
p. 2000v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 300v€.
Ryhmä 1.
1. 4v t AH Kirikiukku / (ARO) 34,3a -- 1.31,1ake x
2. 4v o Unian Josmies / Gustav (Team Ninitra) 34,7a -- 1.31,1ake x
3. 4v o EP Mutteri / (ARO) 34,3a -- 1.31,4ake
4. 4v o Ruskon Rangaistus / Iisa (RDT) 35,2ke -- 1.31,8ake
5. 4v o Radikaali Neliveto / (SnRa) 36,1a -- 1.31,9ake
6. 5v t Unian Valonhaiku / (TeamUnia) 36,9a -- 1.32,0ake
7. 4v o Uskoo Ken Tahtoo / Harri (RDT) 30,4aly -- 1.32,1ake
8. 4v o Niin Siistii / Kiko (RDT) 30,1aly -- 1.32,2ake x
9. 9v t Tulituulen Eveliina / (RDT) 30,7aly -- 1.32,6ake
10. 4v t AH Hallatanssi / (ARO) 33,6a -- 1.32,6ake
Ryhmä 2.
1. 4v t Rehjan Riivattu / (RENI) 37,7a -- 1.32,0ake
2. 5v t Villiviini RC / Juha (RDT) 32,7aly -- 1.32,2ake
3. 4v t Kajsalotta Snilli / (SnRa) 35,0 -- 1.32,4ake
4. 5v t Kuningatarsmaragdi KAS / Jere (KADO) 1.30,5ake -- 1.32,7ake
5. 5v o AH Replikaattori / (ARO) 31,2a -- 1.32,9ake
6. 4v t AH Satakieli / (ARO) 34,2a -- 1.33,6ake x
7. 5v o Snillin Uolevi / (SnRa) 30,1a -- 1.33,8ake
8. 6v t Hovinarri KAS / Harri (KADO) 1.32,9ake -- 1.33,9ake x
4v o Velmu Viikinki / (ARO) 37,7a -- hyl
Ryhmä 3.
1. 4v t Kajsalotta Snilli / (SnRa) 35,0 -- 1.32,2ake x
2. 5v o AH Replikaattori / (ARO) 31,2a -- 1.32,4ake x
3. 5v o Snillin Uolevi / (SnRa) 30,1a -- 1.32,4ake
4. 5v t Villiviini RC / Juha (RDT) 32,7aly -- 1.32,5ake
5. 4v o Velmu Viikinki / (ARO) 37,7a -- 1.32,7ake
6. 4v t AH Satakieli / (ARO) 34,2a -- 1.33,1ake
7. 5v t Kuningatarsmaragdi KAS / Jere (KADO) 1.30,5ake -- 1.33,3ake
8. 4v t Rehjan Riivattu / (RENI) 37,7a -- 1.33,5ake x
9. 6v t Hovinarri KAS / Harri (KADO) 1.32,9ake -- 1.33,9ake
Lähtö 6. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - finaali, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset, ei avointa osallistumista !
p. 30 000v€ - 15 000v€ - 7 000v€ - 3500v€ - 1500v€.
Tulokset arpoi enna, kiitos ! <3
1. 12v t Purnin Lupsakas / Anne (Team Ninitra) 24,1a – 1.23,3ake x - ONNEA !
2. 7v t AH Vaania / (ARO) 24,0a – 1.23,4ake
3. 9v o Lemmetyinen / Viveka (Team Lily) 24,4a – 1.23,5ake x
4. 7v o Ruskon Farssi / Riku (KADO) 1.23,4ake – 1.23,6ake
5. 8v t Ruskon Hallatar / (RuKo) 22,0aly – 1.23,8ake
6. 7v o Radikalin Anna Mennä! / Reino (RDT) 24,4aly – 1.23,8ake
7. 7v o Junkkari KAS / Julius (KADO) 1.24,8ake – 1.23,9ake x
8. 10v o Snillin Aapraham / (SnRa) 21,0a – 1.23,9ake x
9. 10v t O.R. Seireeni / (RENI) 20,1a – 1.24,5ake
10. 8v t Ruskon Joveera / Kiia (Team Ninitra) 25,0 – 1.24,6ake xx
11. 14v o Unian Korona / (TeamUnia) 20,1aly – 1.24,9ake
12. 8v o AH Villiharha / (RuKo) 22,7aly – 1.24,9ake
>> Raveissa juostaan vuoden 2020 N.I.N. Rattopoika Muistoajo - karsinnat & finaali.
>> Ravit järjestää Rjazan Trotters.
>> Kilpailupäivä 19.07.2020.
>> VIP 18.07.2020, klo 23.00 mennessä.
Osallistuminen / Rajoitukset:
>> Yksi hevonen voi kilpailla vain yhdessä lähdössä.
>> N.I.N. Rattopoika Muistoajo-karsintoihin 1 hevonen + 1 varahevonen / omistaja.
>> Lähtö 4 & 5: rajattomasti hevosia / omistaja.
>> Keksityt kuskit ovat sallittuja. (ohjastajaa ei ole myöskään pakko merkitä)
>> Tulokset arvotaan raviarvontakoneella
Osallistuminen tapahtuu sähköpostitse osoitteeseen virtsiinau@outlook.com otsikolla: Rattopoika20.
>> Osallistua saa vasta kun kutsu näkyy VRER-kalenterissa !
Esimerkki:
Lähtö x (rivinvaihto)
ikä sukupuoli Hevonen / ohjastaja (SEURA) ennätys --
( 6v o Nahkasalkku / siinau (RuKo) 00,0ly -- )
Lähdöt:
Lähtö 1. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - karsinta I, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.
Lähtö 2. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - karsinta II, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.
Lähtö 3. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - karsinta III, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat kylmäveriset
p. 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 300v€ - 100v€.
Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m, yli 30,0 aikaiset kylmäveriset
p. 2000v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 300v€.
Lähtö 6. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - finaali, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset, ei avointa osallistumista !
p. 30 000v€ - 15 000v€ - 7 000v€ - 3500v€ - 1500v€.
OSALLISTUJAT / TULOKSET:
Lähtö 1. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - karsinta I, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.
1. 7v t AH Vaania / (ARO) 24,0a -- 1.24,5ake - finaaliin
2. 7v o Junkkari KAS / Julius (KADO) 1.24,8ake -- 1.24,5ake - finaaliin
3. 8v t Ruskon Joveera / Kiia (Team Ninitra) 25,0 -- 1.24,6ake x - finaaliin
4. 14v o Unian Korona / (TeamUnia) 20,1aly -- 1.24,7ake - finaaliin
5. 8v t AH Horna / (ARO) 22,1a -- 1.24,9ake
6. 7v t Snillin Ainutlaatuinen / (SnRa) 22,8a -- 1.25,0ake
7. 9v o Pompeji Lieturo / (RENI) 19,8a -- 1.25,1ake
8. 14v o Purnin Noitavaino / (RuKo) 20,3aly -- 1.25,6ake x
9. 11v o Unian Josvaikka / Ronja (RDT) 21,3aly -- 1.25,7ake
10. 8v o Radikaali Barbaari / Jaakko (RDT) 24,8aly -- 1.25,8ake
11. 8v t Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.22,1aly -- 1.25,9ake
8v t Ruskon Liekitär / (RuKo) 22,0aly -- hrp
Lähtö 2. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - karsinta II, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.
1. 8v o AH Villiharha / (RuKo) 22,7aly -- 1.24,1ake - finaaliin
2. 12v t Purnin Lupsakas / Anne (Team Ninitra) 24,1a -- 1.24,1ake x - finaaliin
3. 10v t O.R. Seireeni / (RENI) 20,1a -- 1.24,4ake x - finaaliin
4. 10v o Snillin Aapraham / (SnRa) 21,0a -- 1.24,4ake - finaaliin
5. 7v t Annapurna KAS / Janne (KADO) 1.23,0ke -- 1.24,5ake
6. 8v t AH Vallassa / Miisa (RDT) 23,2aly -- 1.24,6ake x
7. 8v t Radikaali Viettelys / Vilma (RDT) 24,0aly -- 1.24,8ake
8. 7v o Guen Ikikipinä / Ida (KADO) 1.23,9aly -- 1.24,8ake
9. 14v o Helios / (TeamUnia) 20,1a -- 1.25,2ake
10. 8v t AH Suonoita / (ARO) 23,9a -- 1.25,7ake
11. 11v o Saltan Tömähdys / (ARO) 23,0a -- 1.25,9ake
12. 7v o Urhonpoika / (RuKo) 22,1aly -- 1.25,9ake
Lähtö 3. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - karsinta III, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.
1. 9v o Lemmetyinen / Viveka (Team Lily) 24,4a -- 1.24,2ake - finaaliin
2. 8v t Ruskon Hallatar / (RuKo) 22,0aly -- 1.24,5ake xx - finaaliin
3. 7v o Ruskon Farssi / Riku (KADO) 1.23,4ake -- 1.24,6ake - finaaliin
4. 7v o Radikalin Anna Mennä! / Reino (RDT) 24,4aly -- 1.24,7ake - finaaliin
5. 12v t AH Indigo / (ARO) 22,9a -- 1.24,9ake x
6. 9v o O.R. Varjoruhtinas / (RuKo) 19,3aly -- 1.25,1ake x
7. 11v o Purnin Singahdus / Milton (Team Ninitra) 21,6a -- 1.25,2ake
8. 8v t Yöperhonen / Jenna (RDT) 21,9aly -- 1.25,5ake
9. 12v o Iki-Asko / (RENI) 20,3a -- 1.25,5ake
10. 12v t Unian Tulikipuna / (TeamUnia) 20,0a -- 1.25,5ake
11. 8v o AH Pikku-Urho / (ARO) 21,7a -- 1.25,6ake
12. 12v t Duanin Jessiina / (SnRa) 20,4a -- 1.25,6ake
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat kylmäveriset
p. 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 300v€ - 100v€.
1. 3v t Ruskon Huu / (ARO) 38,1a -- 1.39,3ake
2. 3v t Palma Snilli / (SnRa) ei enn. -- 1.39,3ake
3. 3v t Kuolemanilo KAS / Olli (KADO) 1.44,0ake -- 1.39,4ake
4. 3v t Tessan S / (ARO) 37,5a -- 1.39,6ake
5. 3v t Kototallin Lakka / Lauri (KADO) 1.43,7ake -- 1.39,8ake
6. 3v t Kototallin K5 / Kimi (KADO) 1.35,3ake -- 1.39,8ake x
7. 3v o Ruskon Wikkelä / Vilho (KADO) 1.52,0ke -- 1.40,1ake x
8. 3v t Rustning R. / (RENI) 34,5 -- 1.40,6ake x
9. 3v t Snillin Bambiina / (SnRa) 34,9 -- 1.40,7ake
3v o N.I.N. Auguuri / (ARO) 39,3a -- hrp
Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m, yli 30,0 aikaiset kylmäveriset
p. 2000v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 300v€.
Ryhmä 1.
1. 4v t AH Kirikiukku / (ARO) 34,3a -- 1.31,1ake x
2. 4v o Unian Josmies / Gustav (Team Ninitra) 34,7a -- 1.31,1ake x
3. 4v o EP Mutteri / (ARO) 34,3a -- 1.31,4ake
4. 4v o Ruskon Rangaistus / Iisa (RDT) 35,2ke -- 1.31,8ake
5. 4v o Radikaali Neliveto / (SnRa) 36,1a -- 1.31,9ake
6. 5v t Unian Valonhaiku / (TeamUnia) 36,9a -- 1.32,0ake
7. 4v o Uskoo Ken Tahtoo / Harri (RDT) 30,4aly -- 1.32,1ake
8. 4v o Niin Siistii / Kiko (RDT) 30,1aly -- 1.32,2ake x
9. 9v t Tulituulen Eveliina / (RDT) 30,7aly -- 1.32,6ake
10. 4v t AH Hallatanssi / (ARO) 33,6a -- 1.32,6ake
Ryhmä 2.
1. 4v t Rehjan Riivattu / (RENI) 37,7a -- 1.32,0ake
2. 5v t Villiviini RC / Juha (RDT) 32,7aly -- 1.32,2ake
3. 4v t Kajsalotta Snilli / (SnRa) 35,0 -- 1.32,4ake
4. 5v t Kuningatarsmaragdi KAS / Jere (KADO) 1.30,5ake -- 1.32,7ake
5. 5v o AH Replikaattori / (ARO) 31,2a -- 1.32,9ake
6. 4v t AH Satakieli / (ARO) 34,2a -- 1.33,6ake x
7. 5v o Snillin Uolevi / (SnRa) 30,1a -- 1.33,8ake
8. 6v t Hovinarri KAS / Harri (KADO) 1.32,9ake -- 1.33,9ake x
4v o Velmu Viikinki / (ARO) 37,7a -- hyl
Ryhmä 3.
1. 4v t Kajsalotta Snilli / (SnRa) 35,0 -- 1.32,2ake x
2. 5v o AH Replikaattori / (ARO) 31,2a -- 1.32,4ake x
3. 5v o Snillin Uolevi / (SnRa) 30,1a -- 1.32,4ake
4. 5v t Villiviini RC / Juha (RDT) 32,7aly -- 1.32,5ake
5. 4v o Velmu Viikinki / (ARO) 37,7a -- 1.32,7ake
6. 4v t AH Satakieli / (ARO) 34,2a -- 1.33,1ake
7. 5v t Kuningatarsmaragdi KAS / Jere (KADO) 1.30,5ake -- 1.33,3ake
8. 4v t Rehjan Riivattu / (RENI) 37,7a -- 1.33,5ake x
9. 6v t Hovinarri KAS / Harri (KADO) 1.32,9ake -- 1.33,9ake
Lähtö 6. N.I.N. Rattopoika Muistoajo - finaali, Ryhmäajo 2100m, 25,0 ja nopeammat suomenhevoset, ei avointa osallistumista !
p. 30 000v€ - 15 000v€ - 7 000v€ - 3500v€ - 1500v€.
Tulokset arpoi enna, kiitos ! <3
1. 12v t Purnin Lupsakas / Anne (Team Ninitra) 24,1a – 1.23,3ake x - ONNEA !
2. 7v t AH Vaania / (ARO) 24,0a – 1.23,4ake
3. 9v o Lemmetyinen / Viveka (Team Lily) 24,4a – 1.23,5ake x
4. 7v o Ruskon Farssi / Riku (KADO) 1.23,4ake – 1.23,6ake
5. 8v t Ruskon Hallatar / (RuKo) 22,0aly – 1.23,8ake
6. 7v o Radikalin Anna Mennä! / Reino (RDT) 24,4aly – 1.23,8ake
7. 7v o Junkkari KAS / Julius (KADO) 1.24,8ake – 1.23,9ake x
8. 10v o Snillin Aapraham / (SnRa) 21,0a – 1.23,9ake x
9. 10v t O.R. Seireeni / (RENI) 20,1a – 1.24,5ake
10. 8v t Ruskon Joveera / Kiia (Team Ninitra) 25,0 – 1.24,6ake xx
11. 14v o Unian Korona / (TeamUnia) 20,1aly – 1.24,9ake
12. 8v o AH Villiharha / (RuKo) 22,7aly – 1.24,9ake